...

 15mapa

Aktualności

Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga CzytelnikówBiblioteka Pedagogiczna w Pajęcznie dołączyła do „Wielkiej Ligi Czytelników” IV Ogólnopolskiego Konkursu, którego ogólnym celem jest upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych, a także kulturalna rozrywka i mądre spędzanie wolnego czasu. Patronat nad Konkursem objął m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji Narodowej i Instytut Książki. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy 1-4 i 5-8. Konkurs przebiega w czterech etapach: pierwszy - etap szkolno-biblioteczny, drugi powiatowy, trzeci – półfinały wojewódzkie, czwarty – finał ogólnopolski.

W powiecie pajęczańskim do etapu powiatowego, w wyniku eliminacji szkolnych, zakwalifikowały się dwie szkoły: Szkoła Podstawowa w Bogumiłowicach (klasy 1-4) i Szkoła Podstawowa w Raciszynie (klasy 5-8). Etap drugi powiatowy odbył się 28.02.2019 r. Trzyosobowe drużyny zmagały się z odpowiedziami na bardzo szczegółowe i wnikliwe pytania dotyczące książek (klasy 1-4 J. Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych, sześciu lewych)” i klasy 5-8 Z. Nienacki : „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”). Uczestnicy tego etapu otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe, które ufundowała firma F.H.U. El-Team Mariusz Czołnowski z Dylowa Rządowego.
Do etapu trzeciego, wojewódzkiego, z powiatu pajęczańskiego zakwalifikowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Bogumiłowicach, gmina Sulmierzyce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, gdyż w tym konkursie nie ma przegranych. Ci, którzy przystąpili do konkursu – czytają książki – są więc zwycięzcami. A przed chłopcami ze SP w Bogumiłowicach kolejny etap – wojewódzki! Trzymamy za nich kciuki, życzymy powodzenia i zakwalifikowania się do etapu ogólnopolskiego.  

Wielka Liga Czytelników   Wielka Liga Czytelników   Wielka Liga Czytelników   Wielka Liga Czytelników   Wielka Liga Czytelników