...

 15mapa

Aktualności

Dzień Kubusia Puchatka

Dzień Kubusia Puchatka18 stycznia w dniu urodzin Aleksandra Alana Milne – autora książki „Kubuś Puchatek”, na całym świecie obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka. Do Biblioteki Pedagogicznej w Pajęcznie przybyła grupa przedszkolna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie z paniami Renatą Bujak i Magdaleną Gruszką. Dzieci uczestniczyły w zajęciach nt. „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu”. W tematykę zajęć wprowadziła dzieci piosenka „Kubuś to miś”, następnie dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się skąd się wziął Kubuś Puchatek i jego przyjaciele i dlaczego Kubuś ma swoje święto właśnie 18 stycznia.

Następnie poczęstowano dzieci „małym co nieco”, czyli mini kanapeczkami z miodem. Dzieci odgadywały zagadki tematyczne, wykazując się tym samym doskonałą znajomością bohaterów książki „Kubuś Puchatek”. Było bardzo miło i wesoło!  

Dzień Kubusia Puchatka   Dzień Kubusia Puchatka   Dzień Kubusia Puchatka   Dzień Kubusia Puchatka   Dzień Kubusia Puchatka   Dzień Kubusia Puchatka